Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞIMARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞI
Tel:0212 524 46 46Tel:0212 524 46 46
Faks:0212 621 99 44Faks:0212 621 99 44
infoinfo
@@
marasder.orgmarasder.org

Kahramanmaraş
Dernek Logosu Dernek Logosu


Sol Reklam Sol Reklam

İletişimİletişim Formu Formuinfo@marasder.org
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

K.MaraşK.Maraş Canlı İzle Canlı İzle
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

ERDEM BAYAZIT´A ARMAĞAN KİTABINI TANITMA VE ANMA GECESİ 21 MAYIS 2010 NFK-K.MARAŞ

ERDEM BAYAZIT´A ARMAĞAN
 
Derneğimiz tarafından merhum şairimiz ve yazarımız Erdem Bayazıt’ın vefatının 2. yıldönümünde Erdem Bayazıt’a Armağan kitabını tanıtma ve anma programımız 21 Mayıs 2010 Cuma günü Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapıldı.

Derneğimiz tarafından merhum şairimiz ve yazarımız Erdem Bayazıt’ın vefatının 2. yıldönümünde Erdem Bayazıt’a Armağan kitabını tanıtma ve anma programımız 21 Mayıs 2010 Cuma günü Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapıldı. Şiir ve dualarla anıldı.
 

 

 Kahramanmaraş İlçeleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (MARAŞDER) hazırlamış olduğumuz  ´Erdem Bayazıt´a Armağan´ kitabı, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi´nde düzenlenen törenle tanıtıldı. Kur´an-ı Kerim tilavetinin yapılması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan MARAŞDER Genel Başkanımız Sayın Avukat Şaban Kurt, Kahramanmaraş´ın yaşayanlar için geçmişten anlamlar bırakan bir kent olduğunu söyledi.

Maraş´ın yetiştirdiği şairleri sıralayan ve onların ölümsüz mısralarından bir demet sunan Kurt, Erdem Bayazıt´ın metin bir insan olduğuna vurgu yaparak, hastalığında kendisini ziyarete gittikleri esnada anlattığı fıkrayı katılımcılarla paylaştı.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Başbakan Recep Tayyib Erdoğan´ın seslendirdiği, Erdem Beyazıt´ın ´Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair´ şiiri dinletildi.

Eski bakanlardan Hasan Aksay da konuşmasında Maraş´ın yazarlar ve şairler kenti olduğu vurgusunu yaptı.

 Programda konuşan bir diğer isim olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bahattin Cebeci, Erdem Bayazıt´ın ahlak timsali bir insan olduğunu ifade etti. Cebeci, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün de hastalığı esnasında Bayazıt´la görüşerek, dertlerine ortak olmaya çalıştığını anlattı.

Gecenin son konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Bayazıt´ın zarif ve edep timsali bir insan olduğuna dikkat çekti. Tanılır şunları söyledi:

"Türk dili var oldukça söz var oldukça övünülmesi gereken bir insandır. Kültür coğrafyamızın temasında yer alan bir yıldızdır. Söz var oldukça Türkçemiz var oldukça bu yıldız parlamaya devam edecektir. Kahramanmaraşlı da Erdem Bayazıt´a sahip çıkmıştır. Okullarına yollarına bulvarına adını vermiştir, sempozyumlar düzenlemiştir vefa örneği göstermiştir. Bu kitap hazırlanmaya başlandığında benden yazı talep edilmişti ve benim için de onur oldu. Doğrusu böylesi bir muhteşem eser beklemiyordum. Eseri takdim ettiklerinde gerçekten gözlerime inanamadım. Muhteşem bir eser ortaya çıkmış. Bu eserin bir diğer özelliği de Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın nezaket ve vefa örneği göstererek önsöz yazmalarıdır. Bu da bu esere ayrı bir anlam ve değer kazandırmıştır.´´
 

Konuşmaların ardından Erdem Bayazıt´ın TRT´de yayınlanan röportajı katılımcılar izletilirken, daha sonra ney eşliğinde bir öğrenci tarafından şiir seslendirildi…resimler için tıklayınız>>>


YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0176

90 212 524 46 46 © 1999 marasder.org
Kahramanmaraş Derneği (Maraşder) http://www.marasder.org

Tam Ekran