Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞIMARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞI
Tel:0212 524 46 46Tel:0212 524 46 46
Faks:0212 621 99 44Faks:0212 621 99 44
infoinfo
@@
marasder.orgmarasder.org

Kahramanmaraş
Dernek Logosu Dernek Logosu


Sol Reklam Sol Reklam

İletişimİletişim Formu Formuinfo@marasder.org
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

K.MaraşK.Maraş Canlı İzle Canlı İzle
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

GÖKHAN ÇOKPARLAMIŞ ARŞTIRDI.

Gökhan Çokparlamış Arştırdı.


defa gösterilmiştir
KAHRAMANMARAŞ´TA SPOR

Güzel ve huzurlu birşehir olan Kahramanmaraş spor aktiviteleriyle ünlü olmasa da zaman geçtikçebelli sporlarda adını duyurmaya başlamış ve birçok alanda da spor canlanmayabaşlamıştır.Ben bu makalemde size Kahramanmaraş'ta etkin olan birkaç sporhakkında bilgi vermeye çalışacağım umarım yardımcı olabilirim.

İlk olarak herkesinde bildiği futbol ile başlayacağım.Öncelikle futbolda eğitim olarakKahramanmaraş'ta birçok alt yapı okulu bulunmaktadır ve bunlar genç sporseverleri sevdiği spor alanlarında eğiterek onları daha bilinçli ve yeteneklisporcular haline getirmektedir.Ayrıca

Kahramanmaraş Spor busene Spor Toto2.ligde mücadele vermekte ve 2. sırada yer almaktadır.Bir diğerK.Maraş futbol takımı olan K.Maraş Belediyespor ise Spor Toto 3. Lig demücadelesine devam etmektedir puan durumuna göre şuan 4. sıradabulunmaktadır.Ayrıca K.Maraş'ın çeşitli yerlerinde halı sahalar mevcutturvatandaşların kolayca ulaşabileceği bu halı sahalar ekonomik olarak da fazlapahalı olmayıp halkı spora teşvik eden başka bir unsurdur.

İkinci olarakgünümüzün yeni yeni önem kazanan bir zihin sporu olan satranç.SatrançK.Maraş'ta daha 2 ile 3 yıl önce öne çıkan bir spor ama kısa zamanda çok yolkaydeden bir spor.Satranç K.Maraş'ta 4 yıl önce bilinmeyen bir spordu sadecebilen birkaç kişi arasında katılımın yok denecek kadar az olarak düzenlenenturnuvalar yapılıyordu ama son 2 yıldır K.Maraş Türkiye Satranç ligine en az 2takım göndermeye başladı bu göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir başarı ve bugelişmenin devam edeceği düzenlenen organizasyonlarla kendini göstermektedir buyıl 4. düzenlenecek 5 Nisan Madalya Gününe özel yapılan Uluslararası satrançturnuvası bunlardan sadece biri.Ayrıca K.Maraş Belediye Satranç Spor Kulübü busene mükemmel bir performans göstererek 1. lige terfi etmiş ve bu seneK.Maraş?ımızı 1.ligde temsil edecektir.Ne yazık ki K.Maraş'ta Satranç eğitimiokullarda yeterli olmayacak derecede ve birkaç eğitim merkezinde veriliyoreğitim merkezleri biraz pahalı olduğu için şu anlık tüm halka itap eden yerlerdeğiller fakat bir gün bu sorun da çözülecektir.

GÖKHAN ÇOKPARLAMIŞ

KAYNAK:Hemen hemenhepsi benim kendi bilgilerimdir

YTÜ İNŞAAT FAKÜLTESİ


YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0078

90 212 524 46 46 © 1999 marasder.org
Kahramanmaraş Derneği (Maraşder) http://www.marasder.org

Tam Ekran