Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞIMARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞI
Tel:0212 524 46 46Tel:0212 524 46 46
Faks:0212 621 99 44Faks:0212 621 99 44
infoinfo
@@
marasder.orgmarasder.org

Kahramanmaraş
Dernek Logosu Dernek Logosu


Sol Reklam Sol Reklam

İletişimİletişim Formu Formuinfo@marasder.org
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

K.MaraşK.Maraş Canlı İzle Canlı İzle
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

HOŞ GELDİNİZ,LÜTFEN DUYGU,DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIRMISINIZ? TEŞEKKÜRLER... SAYFA 15

İlbeyi - Misafir

23 Ekim 2010
bursa 3 hafta önce başvurdum hala ortada belli bir mülakat tarihi yok mail atıarak haber verecekmişsiniz hergün mailinizi kontrol edin diyorsunuz sizin insanları her gün bilgisayar başında bekletmeye ne hakkınız var buna mümkünse bir çözüm bulun

Melek Karaca - Misafir

14 Ekim 2010
neden istanbul dışnda okuyanlar burs başvuruusunda bile bulunamıyorlar??bir açıklama yapılabilr mi acaba??

Mehmet Çetinkaya - Misafir

11 Ekim 2010
Eyüp abi merhaba
siteye daha önce üye olmuştum.şifremi unuttum şifra hatırla bölümünden almaya çalıştım.şifreniz gönderildi diyo ama mailime herhangi bir şey gelmiyor.burs başvurusu yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler....

Ramazan Özdemir - Misafir

29 Eylül 2010
Maraşder yöneticilerini öncelikle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. İstanbulda okuyan ünv.öğrencilerine burs verme haberinizi okuyunca memnun oldum. Kendi haber sitemizde bunu haber yaptık. İnşeAllah öğrencilerimiz faydalanırlar. haber adresi.
http://www.tirsik.com/Derneklerden/274-MARAS-DER-DEN-UNIVERSITE-OĞRENCILERINE-BURS-.html

Müberra Kral - Misafir

24 Eylül 2010
Memleket özlemiyle hep içim burkulur keşki doğdugum yerde evlenseydim ve orda hayatım sonlansaydı topragın,sögüt ağacının,dut ağacının ceyhanın,kokusunu özledim..EROL YORULMAZ beyin yorumunu okurken KISKANDIMMI NE! HEP YAPMAK İSTEDİĞİM BİR ŞEY.tüm hemşehrilerime selem ve sevgiler..

Dilek Kaya - Misafir

23 Eylül 2010
maraşder güzel bir site yalnız burs konusunda neden sadece ist da okuyan maraşlı öğrenciler ben bursada okuyorum diye bu bursa başvuramıyorum bile çok ayıp bence!!!

Eyüp Kılcı - Misafir

22 Eylül 2010
Cihat bey hata giderildi.İlginize teşekkur ederiz.

Cihat Bıyık - Misafir

22 Eylül 2010
selamlar bende bir Kahramanmaraşlı ve Maraşder eski çalışanı olarak yeni sitemiz hayırlı uğurlu olsun diyorum. Sitede bir kaç eksiklik var öncelikle anasayfadaki reklam karmaşası ve üyelik sistemindeki açıklar bunlarda giderilirse iyi olur. Mesela ben şu anda yönetim kurulu başkanı olarak gözüküyorum Şaban abinin hemen yanında :) en kısa zamanda düzenlenmesi dileğiyle.

İsimsizz - Misafir

15 Eylül 2010
yine bir burs başvuru zamanı daha... haddim olmayarak burs komisyonunda bulunan görevli hemşehrilerimizin mülakatlarda bu konuda daha titiz oılmasını rica ediyorum teşekkürler...

Dönüş Küçük - Misafir

20 Ağustos 2010
iftar yemegi çok güzeldi memleketime gitmiş gibi oldum teşekkürler

Yunus Binbuğa - Misafir

10 Temmuz 2010
KAHRAMANMARAŞ'LI Olarak Kentimizin Reklamını Ve Tanıtımı İçin Mücadele Veren Tüm Hemşerilerimize Teşekkürler.

Osman Söyler - Misafir

08 Temmuz 2010
değerli büyüğümüz sayın Erdem Bayazıt'ı rahmetle anıyorum Derneğimizede Değerli Büyüğüz içinyaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum

Sorumsuzum - Misafir

27 Haziran 2010
benden selam olsun maraş ahalisine işte yine ben maraşder yönetimine özel olarak teşekkürlerimi sunuyorum son yaptığınız mezunlar yemeğini taktir ediyorum teşekkür öğrenci arkadaşlarıma da yeni hayatlarında başarılar diliyorum...

Erol Yorulmaz - Misafir

15 Haziran 2010
Merhaba;

Uzun bir aradan sonra suskunluğumuza son vermenin heyecanını yüreğimizde duyarken, yiğit Kahramanmaraşlı Edelerle buluşmanın neşesiyle, yeni­den ?merhaba? diyerek başlıyorum söze. Kahramanmaraş'a ölümüne sevdalanmak ve onu Ede?lik ruhuyla sahiplenmek aşkla, sonsuz bir şevkle çıkmak yola. Bu onurlu sevdayı nişan gibi taşımak, her Kahramanmaraşlı gibi benim için de varlığımın yegâne temellerinden biridir. Memleketime geldiğim andan itibaren Evliya Çelebi gibi gezindim durdum, memle­ketimin dört bir yanını diyar diyar. Güzel memleketimin güzel insanlarıyla tanıştım. Yaylalarda depreşti, aksakallı dedelerimizin nasırlı ellerini öperken milli ve manevi duygularım.

Ulu Camide, Ali Sezai Efendi ile uzandım sırlar âlemine doğru. Pazarcıkta; Hacı Bektaşi Veli dergâhında semaha durdum, kırklar meclisinde döktüm gözyaşımı. Çağlayancerit'te Türkmen Oymaklarının çadırlarında konuk olup, Dedem Korkut Hikâyeleri dinledim ateş başında ve gözümü Orta Asya bozkırlarında açtım, se­her vakti.

Elbistan'da, Anadolu Selçuklu Dev­letinin Hükümdarı, Süleyman Şah ile at koşturdum, Ergenekon'a, ata yurduma doğru. Afşin'de, Malazgirt Zaferi sonra­sındaki coşkuya ortak oldum, cirit oyna­dım, Alperenlerle doludizgin at koşturdum Binboğa dağlarının eteklerinde. Türkoğlu'nda, Oğuzların Avşar boyuna mensup, Tecirli aşireti ile hasret giderdim, yaylalara duyulan özlemi anlatan, türkülerinde ağladım doyasıya.
Andırında; Horasanlı Yahya oğlu Ceb­rail adlı Türk komutanı ile girdim yalın kılıç, yedi düvele karşı savaşa. Orta Asya'dan gelen Türk boylarıyla yurt kurup, Ermeni-Rum'a karşı amansız mücadele verdim za­man zaman. Ekinözü'nde; Erzurum'dan, Sivas?tan, Gürün'den, Darende'den, Elbistan'dan gelen kervanlara katıldım asırlar öncesinden ve şifalı içme sularından abdest alıp, Rabbimin huzurunda, benlikten sıyrılarak secdeye vardım gözyaşları dökerek.

Nurhak'ta; 3090 metre yüksekliğindeki, Nurhak dağı eteklerinde gezindim. Tarihi İpek Yolu'nun kenarlarındaki, asırlık hara­belerde Türk izlerini sabırla aradım. Atala­rıma ait bulduğum her izde, şükür namazı kıldım huşu içerisinde. Göksun'da; Kutalmışoğlu Süleyman Şah ve emirleriyle doludizgin seferlere ka­tıldım. Kafkaslardan gelen, Şeyh Şamil'in torunları, Kafkas Kartalları ile Maraş semalarında özgürce uçtum. Törbüzek'de, Memetbey'in gözünde, alabalıklara an­lattım sevdalarımı.

Sevdamın adı; Kahramanmaraş dedim ya, ne yazsam, ne söylesem az geliyor. Vurul­muşum toprağına taşına. Vurulmuşum seher vakti, Taş Mescit civarındaki ulu çı­narlarda, Mevla'yı zikreden kuşlarına. Vurulmuşum, Tekke'nin yokuşuna, Ahır Dağ'ının yamaçlarına. Vurulmuşum yiğit edesine, kırmızı yemenisine. Vurulmuşum Döngele Kasabasındaki Oynağın Çınarına, ata çeşmesi Gedik Pınar'ına.

Her hafta diyar diyar gezeceğiz, ede­lerle beraber memleketimin dört bir köşe­sini. Sevdalarımıza; Başkonuş Yaylası'nda alageyikler, Sersem Yaylası'nda akşam vakitlerinde semayı kaplayan "Zopur" eşlik edecek. Yavşan Yaylası'nda asırlık sedir ağaçlarını sulayacağız gözyaşlarımızla. Susuz kalmasın bülbüller bu diyarda diye sağanağa dönecek gözyaşlarımız. Düldül Dağı'nda zirveye çadır kuracağız. Gecenin karanlığında eşlik edecek dualarımıza her türlü nebat ve hayvanat.

Gün gelecek; Kahramanmaraş?ımızla ilgili alternatif turizm yatırımları ve aklımızın yettiğince, yüreğimizin hissettiğince neler yapılabilir noktasında kafa yoracağız, önceki yıllarda filizlendirdiğimiz projelerimizi biraz daha geliştirerek sizlerle paylaşacağız.

Gün gelecek; yirmi dokuz harften oluşan dostlar meclisindeki muhabbetin arkasından kelimelerden müteşekkil ordularımı salacağım yüreklerinize. Dizelerime dökeceğim sır yüklü sevdalarımı. Her can okuduğunda umutlar yeşersin diye.

Gün gelecek; köşelerine çekilmiş, üretmeye inadına devam eden, her biri ulu bir çınar gibi dimdik ayakta duran memleket sevdalılarını, vatan sevdalılarını konuk edeceğiz köşemize. Yüreklerine sığdırdıkları delice sevdalarla hemhal olan kalem erbaplarıyla sınırları zorlayacağız.

Gün gelecek; gönül seyyahlarıyla bilinmedik vakitlerde sırlı yolculuklara çıkacağız. Sırlar ülkesinde çadır kurup, muhabbeti bal tadında olan gönül dostlarıyla tefekküre dalıp verilenleri dereceğiz. Seher vakitlerinde dost yüreklere atacağız sır yüklü tohumları. Dost ellerde çekilen tespih tanelerinde bulacağız bir an kendimizi. Nefsanî duygulardan arınıp kaybolacağız sırlı gönül iklimlerinde. Vakti saati geldiğinde sırlar ülkesinde sır olacağız.

Gün gelecek; Şeyh Adil Kabristanı'nda, dost yüreklere uzanacağız biran, dualar devşireceğiz sabahın alacakaranlığında. Musalla taşından kalkacak, kutlu kervanı beklemenin sabırsızlığıyla, susacağız, şükredeceğiz. Kervana katılan her dost yürekle, sessiz sedasız kelam edeceğiz. Ötelerden sunulan dost ikramlarını, ilim sofrasında dost yüreklere sunacağız.

Dedim ya sevdamın adı; Kahramanmaraş. Sevdalarınızın Türkçe olması, yüreğinizde Kahramanmaraş sevdasının yeşermesi umuduyla şimdilik hoşça kalın...

Önemli... - Misafir

10 Haziran 2010
Burası Maraşder web sayfası yazılan müsbet yada menfi (argo lisanı ve hakaret hariç) tüm eleştiriler aynen yayınlanmaktadır.

Sorumsuzum - Misafir

09 Haziran 2010
bu arada sözüm size eyup bey biraz yüzünüz gülsün birde eminim bu mesaj yayınlanmayacakta yine de sizin görmeniz yeterli zorunlu duruyor gibisiniz öyle ise durmayın bence bir kaç öğrenci geliyor onları da gelmerz aale getirmeyin

Sorumsuzum - Misafir

09 Haziran 2010
işte bir burs yılı daha bitti artık eminim yaz boyu bomboş olacak dernek burs kayıtları zamanı dolacak mülakatlarda dolacak sonrasında ayda bir dolacak işte böyle geçiyor tüm çabalara rağmen dernek yılı bir organizasyon yapılır kimse gelmez haber verilmez daha doğrusu bir yanlışlık olduğu zaman haber verilmiyo denir ben anlamadım öğrenci olduğum halde bu öğrenci milletini ahhhh sütçü dedem ahhh sen görmek istemezdin eminim bu memleketine karşı sorumsuz gençiliği

Sesl - Misafir

24 Mayıs 2010
Bir KAHRAMANMARAŞ'LI Olarak Kentimizin Reklamını Ve Tanıtımı İçin Mücadele Veren Tüm Hemşerilerimize Teşekkürü Borc Biliriz ..

Özgür Purlu - Misafir

08 Nisan 2010
Kabiliyetli amatörlerle düzenlemiş olduğumuz "İNSANLIĞIN SAVAŞI YENDİĞİ YER: ÇANAKKALE" adlı anma programımızı başarıyla gerçekleştirdik. 27.03.2010 tarihinde yapılan programda emeği geçen tüm arkadaşlarıma, MARAŞDER Genel Başkanı Av. Syn. Şaban KURT'a ve dernek genel sekreteri Syn. Lütfi ŞİRİKÇİ'ye sonsuz şükranlarımı sunarım. O gün aramızda bulunup bizimle 95 yıl öncesinin havasını soluyan kardeşlerime de gönülden teşekkür ederim. Şiir ve yazı okuyan arkadaşlarım ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Hepinizin yüreğinize sağlık? Herhangi bir sebeple programa katılmayan veya katılamaya bursiyer arkadaşlarıma da şunları söylemeden geçemeyeceğim: sizler oraya gelmemekle bize birşey yapmadınız. 95 yıl evvel şimdiki rahat ortamı sağlamak için canıyla, kanıyla savaşan ecdadımıza bağlılığınızı gösterdiniz.
.......TEŞEKKÜR EDERİM........

Necmettin Kahraman - Misafir

01 Nisan 2010
Profesyonel amatörler ile beraber hazırladığımız yoğun emek ve çaba sarfederek "İnsanlığın Savaşı Yendiği Yer:ÇANAKKALE" adlı programımızın sunumunu başarı ile gerçekleştirdik.Bizim bu çalışmamıza maddi ve manevi desteğini esirgemeyen,Maraş-der Başkanı Av.Sn.Şaban KURT'a dernek genel sekreteri Sn.Lütfi ŞİRİKÇİ'ye ve diğer tüm dernek yönetimine ve üyelerine,Program sunumunda yer alan tüm arkadaşlara Teşekkürü bir borç bilirim, bu programın hazırlanmasında emeği geçmesede onlar bizi unutsa da bizim unutmadığımız programı izleme zahmetinde dahi bulunmayan bursiyer arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederiz
1 2 3 4 5 ......6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 
Sayfa 15 / 19 281-300 arası / 369 kayıt

Sayfa Üretim süresi :0,0117

90 212 524 46 46 © 1999 marasder.org
Kahramanmaraş Derneği (Maraşder) http://www.marasder.org

Tam Ekran