Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞIMARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞI
Tel:0212 524 46 46Tel:0212 524 46 46
Faks:0212 621 99 44Faks:0212 621 99 44
infoinfo
@@
marasder.orgmarasder.org

Kahramanmaraş
Dernek Logosu Dernek Logosu


Sol Reklam Sol Reklam

İletişimİletişim Formu Formuinfo@marasder.org
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

K.MaraşK.Maraş Canlı İzle Canlı İzle
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

HOŞ GELDİNİZ,LÜTFEN DUYGU,DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIRMISINIZ? TEŞEKKÜRLER... SAYFA 3

10 Haziran 2013
HAZIRAN BURSU GECEN SENEKI GIBI KAYIPLARDA AYRICA BENIM GIBI BIKAC ARKADAS HALA SUBAT AYININ BURSUNU BILE ALABILMIS DEGIL.. LÜTFEN BILGILENDIRIRMISINIZ?
07 Haziran 2013
2009 yılında Eski dernek merkezine geldiğim zaman orda tanışmıştık Eyup Abiyle. Zaman ne de çabuk geçiyormuş oysa. Meğer zaman her şeyi alıp götürebiliyormuş ama zamanında yok edemediği geride bırakamadığı bir şey varmış ki o da kalplerde bırakılan sevgi ve saygıymış. Sende bizim kalbimizde bir sevgi dünyası kurdun. Gün geldi biz hataya düştük gün geldi hatalar bizi buldu. Biz karamsarlık içine düştüğümüzde, karanlıkta yolumuzu şaşırdığımızda hep sen bize yol gösterdin bize ışık oldun. Bizdeki yerini elbette anlatabilmek mümkün değil. Bizim hakkımız varsa helali hoş olsun. Bence senın hakkın bizim üzerimizde daha fazla o yüzden sende hakkını helal et Eyüp Abi. Derneğimiz bu konuda gerçekten çok iyiydi insanları kaynaştırmaya çalışıyordu. Ve bu konuda da başarılı olmuştur. İnşallah böyle de devam eder. Biz gelip geçiyoruz yöneticiler gelip geçiyor benim temennim derneğimiz daim olsun. Yeni gelen öğrencilerimiz, yeni gelecek olan yöneticelerimiz inşallah gidenleri aratmaz. Çünkü aratmazsa o zaman derneğimiz bir adım daha ileri gidebilir? Dernek yöneticelerini çok seviyoruz. Herkesi saygıyla selamlıyorum?.
06 Haziran 2013
haziran burslarımız geçen sene olduğu gibi yine verilmeyecek mi acaba? geçen sene verilmiş ama geç tarihte duyurusu yapılıp herkes memlekete döndüğü için bir çok kişi mağdur edilmişti. bu sene haziran bursu hiç gündemde yok sanırım maalesef :(
AYSEGUL AKKAYA
15 Mayıs 2013
Çanakkale gezisine gitmeyi çok istedim ama nasip olmadı inşallah gelecek sene gitmek nasip olur.

İsmail Evrens - Misafir

07 Mayıs 2013
Çanakkale gezisi kesinlikle mükemmeldi. İlk defa gitmiş olmak ta biraz etkili oldu ama hemşerilerle beraber olmak herşeyden güzel. Gezi için emeği geçen tüm abilerimize teşekkür ediyorum.
07 Mayıs 2013
Gidip gitmeme konusunda çok fazla düşündüğüm Çanakkale gezisi ardından her sene gitme fikri oluştu kafamda. Daha önce gitmiş olmama rağmen Çanakkale ruhunu bu denli yaşadığımı hatırlamıyorum. Ayrıca insanın hemşehrileriyle bu geziyi yapması çok daha başka oldu. Bizler için bu geziyi düzenleyen dernek yöneticilerine teşekkürlerimi sunarım.
06 Mayıs 2013
Bugün yapılan Çanakkale gezisi için dernek yöneticilerine teşekkür ediyoruz..
03 Mayıs 2013
Derneğimiz gecikmeden bir kez daha öğrencilerinin yanında olduğunu gösterip, şefkat kollarının sadece Avrupa Yakasında okuyan öğrenciler için değil de bütün öğrencileri için var olduğunu göstererek, Anadolu Yakasından da Çanakkale gezisi için otobüs kaldıran dernek yöneticilerimize teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah yapılacak olan gezimizde verimli geçer. Allah, oraya giden herkesin gönlünde, oranın ruhunu hissetmeyi nasip etmesidir bütün dileğimiz.
02 Mayıs 2013
Çanakkale gezisinin çıkış saatinin pazar sabahına alınmasının mantığını ben anlayamadım. Saat 6:30 'da dernek önünden yola çıkılacak olması. (Ben) Marmara üniversitesinde okuyan yahut Maltepe üniversitesinde okuyan ve Anadolu yakasında diğer üniversitelerde okuyan öğrenciler bu gezi saatine nasıl yetişecek? Bir Kartal'da oturan kişi otobüslerin ilk seferlerine binse (otobüslerin ilk saati en erken 6:00'da) dernek merkezine ulaşması 8:30 'u buluyor. İstanbul'da yaşayan herkes bu durumun farkında bence benim aklıma tek bir şey geliyor o da Anadolu yakasında oturanları ya da uzakta oturanları bu geziye götürmek istemiyorlar. Bunun sebebi ne olabilir diye düşünüyorum ve aklıma gelen yine ilk cevap şu; katılım sayısı fazla birilerinin elenmesi gerekiyordu ve bu elenen kişiler bizler yani uzakta olanlar. Diğer bir konu saat 6:30 da yola çıkılsa Çanakkale'ye varış 12:00 yi bulacaktır.Havalar malum sıcak gidiyor tam öğle sıcağında yapılacak bir gezi ne kadar mantıklı.. Hani bir söz vardır "ateş almaya mı geldin bu acelen ne?" diye biz de Çanakkale'ye ateş almaya mı gideceğiz ki koştura koştura gezip döneceğiz. Demeyecek mi orada yatan şehitlerimiz bunlar bizden kurtulmak için ne de hızlı geçip gidiyorlar üstümüzden. Yanlış anlaşılmak istemiyorum benim amacım kimseyi eleştirmek değil sadece bazı gerçekleri ortaya koymaktır. Mutlaka herkesin bir planı programı ya da bizim bilmediğimiz çok şey vardır. Bunlar benim naçizane düşüncelerim . Herkesi saygı ile selamlıyorum...

Ali Sami - Misafir

25 Nisan 2013
Eylül Hiç kimse gibi sevmedim ben. Güldümü gül kokardı benim sevdiğim. Ağladımı yağmur yağardı omzuma. Çantasında bomba taşıyan çocuktum ben. Oysa kader yine yaptı yapacağını. Şimdi yıllarım on bir aydan ibaret. Çünkü ben onu İstanbul'daki Maraş'ta sevdim. (yeri değişti derneğin, ama ben hâlâ eskisine gidiyorum hep)

Tolga Kaya - Misafir

09 Nisan 2013
İletişim formundaki bir aksaklıktan ötürü ziyaretçi defterine yazmak durumunda kaldım. merhabalar.Ben kahramanmaraş/elbistan'lıyım.kırşehir'de üniversite okumaktayım.3.sınıf uluslararası ilişkiler öğrencisiyim.maddi yetersizliklerden dolayı oldukça sıkıntılı bir eğitim süreci geçirmekteyim.derneğinizin/derneğimizin,sadece İstanbul'da okuyan kahramanmaraş'lı öğrencilere burs imkanı sağladığını bilmekteyim.lakin bir kahramanmaraş derneği olarak,Kahramanmaraşlı bir öğrencinizin,kırşehir'de eğitim görüyor olsa dahi,maddi zorluklar içerisinde kalmasına müsade etmeyeceğinizi,eğitim hayatına prensiplerinizden belirli tavizler vererek,başarılı bir eğitim süreci geçiren bana destek olacağınızı düşünmekteyim.burs başvurularının Eylül ayında olduğu konusunda bilgim var lakin sizden ricam bana istanbul dışında okuyan bir öğrenci olarak başvuru yapma hakkının sizler tarafından tanınmasıdır.eğer böyle bir hak tanırsanız,üniversite hayatımın son senesinde,sizlerin burslarına başvurmak isterim.konunun gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz eder,ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekrem Elmas - Misafir

01 Nisan 2013
Uzak Diyar insanlar gördüm küçücük evleri vardı bir oda bir mutfak bir parça somun bir mesut bakış siyah zeytin ve çay bir de gülücükler saçan yumurcaklar mutluydular ve sevgiydi eşyaları hiç eskimediler hiç eskitmediler memlekete dairdi umutları hiçbir fabrikanın onlarsız çalışamayacağı hiçbir kurşunun onları yıkamayacağı insanlar gördüm bir mısralık hakları bir parça somun ve sonsuza uzanan mesut bakışları vardı çocuklar gördüm yükselen sarı ışığın altında çember çevirirlerdi güle oynaya ellerinde sürahi ve bardaklarla suya çağıran komşu kadınlar erik ağaçları taşlanan yaşlı adamlar buz gibi ayrancılar çıkıverirdi köşebaşından dondurmacıların etrafı lunaparka dönüşürdü kış günleri nasıl da saplanırdı bilyeler çamura mis gibi kömür kokulu mahalleler çorapların eldiven olduğu kar topu oyunları elektrikler kesildi mi babalar anneler üzülmesin diye çocukları mum ışığının gölgesinde oynatırlardı duvarda vakvakları, kartalları siyah önlükleriyle geleceğin vatan bekçileri olan çocuklar gördüm yükselen sarı ışığın altında bir çubuk horoz şekeri kocaman bir gülüş ve sonsuza uzanan hayalleri vardı şimdi o insanlar ve çocuklar uzaklarda kaldı bir vefalı dostlukta can fedası bir vatanda bir gidilmez diyarda kaldı Ali Sami
28 Mart 2013
Zevke dalmak şöyle dursun, vaktiniz yok mateme! Davranın zira gülünç olduk bütün bir aleme...//M.AKİF ERSOY//
25 Mart 2013
güzel bakan güzel görür guzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır.
25 Mart 2013
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=442445102507849&set=oa.381046518669375&type=1&releva nt_count=1&ref=nf sergımıze beklerız
LÜTFİ  ŞİRİKÇİ
23 Mart 2013
Lütfi şirikçi TÜRKİYE AB YE GİREMEDİ AMA AB KRİTERLERİ CAMİLERİMİZE GİRDİ. Özürlüler için kaldırımlarda sarı şeritlere,trafik ışıklarında sesli uyarılara yavaş yavaş alışmıştık,fakat bu gün cuma namazı için gittiğim fatih camiinde yeni İKİ uygulama beni çok sevindirdi paylaşayım istedim. Cami girişinden başlayan tekerlekli sandalye rampaları dikkatimi çekti takip ettim caminin içine kadar devam ediyordu,halıların başladığı yerlerde de halının üstüne branda serilmiş ve tekerlekli sandalyedeki kardeşlerimiz caminin arka sırsında kendilerine ayrılmış yerlerde tekerlekli sandelyelerinin üzerinde huşu içerisinde namazı bekliyorlardı,manzarayı görünce çok duygulandım,düne kadar evlerinden çıkamayan insanlarla aynı safı tutmak tarifsiz bir duyguydu. Hutbe başladığında minberin sol tarafındaki mahfilde bir beyefendinin ayakta el kol hareketleri yaparken gördüm dikkatimi çekti (hutbeyi kaçırsamda),meğer çıkışta öğreniyorum işitme engelli kardeşlerimiz için orada yer ayrılmış ve görevli beyefendi işaret dili ile hutbeyi engelli arkadaşlarımız için çeviriyormuş,yarabbi ülkemiz nereden nereye maşallah. AB sanki bizi artık kabul etmesede olur, hatta biz almayalım desem bu kadar gelişme yetermi aceba. Birde kaldırım girişlerindeki tekerlekli sandalye rampalarına araç parkedenler kimlere engel olduklarını bir görseler,bir bilseler ne düşünürler aceba..... Merhametle,sevgiyle ve şefkatle kalın inşaallah.
18 Mart 2013
http://www.facebook.com/groups/440014596073588/ Arkadaşlar Maraşder Öğrenci platform grubuna herkesi bekliyoruz..

Mehmet Doğan - Misafir

19 Şubat 2013
slm saygıder gurbetci kahraman maraşlı kardeşlerim bende bir yıl oldu ist geleli ama henüz kahraman maraşlılar dernegine ulaşamadım bende sosyal medya üzerinden sizlere slm vereyim dedim tüm kardeşlerii saygıyla slmlıyorum
14 Şubat 2013
Öncelikle merhaba herkese. Ben kahramanmaraş Elbistanlıyım ve bu sene İstanbula geldim egitimim için.Ben buraya gelirken soyle bır dusuncem vardı artık kahramanmarasta degılsın,kendı ınsanın yok artık daha dıkkatlı ol.Tabı bu taa kı Maraşder dernegını bulana kadar. Ben ılk burayı duydugumda tamam gıdeyım guzel bır yerdır dıye dusundum ama asla bu kadarını beklemıyordum.Ordakı yonetım olsun arkadaslar olsun o kadar samımıydı kı kendıımı bır an kahramanmarasta hıssettım.Burdan bu sıcak ortamı olusturan herkese cok tessekur ederım oncelıkle.Su an baktıgımda bırbırıne ıhtıyacı olan ınsanları bıraraya getırıp bırbırımıze destek olma ımkanı saglıyor.daha ne olabılır.Tanımadıgın bır yer,tanımadıgın ınsanların arasında bır abı abla sefkatıyle yaklastılar ve su an ıyı kı oraya gıtmısım dıyorum.Allahtan bulmusum yanı orayı.
12 Şubat 2013
Vatanımı teslim etmem dedi dedemin elinde bir silahı yoktu, Ne malı maleli, mülkü varıdı ne de ne de bir bardak içecek çayı, Ne ayağına giyecek ayakkabısı ne de sırtına giyeceği bir kocuğu, Perişandı, yediği bir tabak katıklı ekmek karnı doymasada gözü toktu ? Kocaman kocaman ülkeler kuşattı Kahraman olacak Maraşımı, Canice şehit ettiler gavur oğlu gavurlar benim bacımı gardaşımı, Vermedik bir çinke toprak namerde ama dedem ebem verdi canını, Üç beş devlet değil dünyalar gelse de alamaz KAHRAMANMARAŞIMI?güzel ve kahraman memleketimin düşman isgalinden kurtuluşunun 93. yılı kutlu olsun.. Davut DAL...
1 2 3 4 5 ......6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 
Sayfa 3 / 19 41-60 arası / 369 kayıt

Sayfa Üretim süresi :0,0156

90 212 524 46 46 © 1999 marasder.org
Kahramanmaraş Derneği (Maraşder) http://www.marasder.org

Tam Ekran